A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Солоницівська гімназія "Перлина" Солоницівської селищної ради

Річний звіт про діяльність закладу освіти

Шановні колеги та батьки!

         У відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у закладі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю вашій увазі звіт про діяльність Комунального закладу «Солоницівська гімназія «Перлина»» Солоницівської селищної ради у 2023/2024 навчальному році.

         Головне завдання гімназії – надання якісної загальної освіти дітям. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.

         Діяльність закладу будується на принципах демократичності, гуманізації, доступності, створення оптимальних умов для кожної дитини, її всебічного розвитку.

         Освітні програми, які реалізуються в закладі, спрямовані на формування у вихованців сучасної наукової картини світу, виховання працьовитості, любові до природи; розвиток національної свідомості, формування людини, яка прагне вдосконалення суспільства, самоосвіти, саморозвитку.

         На сучасному етапі педагогічний колектив гімназії вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця педагогів  закладу,здобувачів освіти, батьків на засадах педагогіки партнерства спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Результати роботи свідчать про те, що в гімназії працюють професіонали своєї справи, які забезпечують високий рейтинг закладу в освітянському просторі.

         Наша гімназія закінчила навчальний рік із 172 учнями та 132 вихованцями дошкільного підрозділу. В наступному навчальному році 49 дошкільників стануть випускниками, а 21 першокласниками нашого закладу. В зв'язку з введенням воєного стану перспективна мережа гімназії на 2023/2024 навчальний рік мала тенденцію до зменшення чисельності здобувачів освіти.  

         Колектив  закладу у 2023/2024 навчальному році спрямовував свою роботу за обраним вектором діяльності: «Професійна майстерність педагогів як запорука підвищення якості освіти вихованців та учнів в умовах упровадження інновацій освітнього простору Нової української школи».

            Виховна тема:  «Підвищення якості освіти через виховання  толерантності, патріотичних почуттів, любові до свого народу, рідної мови, традицій народних ремесел на основі виховання ціннісного ставлення до суспільства та держави».

          З метою підвищення ефективності освітньої діяльності, впровадження в практику роботи педагогічного колективу нових педагогічних ідей, інноваційних технологій навчання і виховання, передового педагогічного досвіду за 2023/2024 навчальний рік було проведено 12 засідань педагогічних рад.

            Для вирішення поточних та перспективних питань роботи гімназії були проведено 24 наради при директорові. 

 

1. Виконання ст. 53 Конституції України, ст. 6, 12 Закону України «Про освіту», Законів України «Про дошкільну освіту» та «Про повну загальну середню освіту.

        

         Робота з забезпечення обов’язковості здобуття дошкільної, початкової та базової загальної середньої освіти здобувачами освіти гімназії велась за постійно діючим алгоритмом з виданням відповідних наказів.

         Були сформовані інформаційні банки даних дітей пільгового контингенту, які коригувались після завершення кожного навчального періоду. Так, станом на 07.06.2024 на обліку перебуває:

  • у службі у справах дітей (вихованці, які виховуються в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах) – не перебуває жоден вихованець;
  • у відділі кримінальної поліції у справах дітей – не перебуває жоден вихованець;
  • у наркологічному кабінеті – не перебуває жоден вихованець;
  • дітей-сиріт – немає у закладі;
  • дітей позбавлених батьківського піклування – немає у закладі;
  • дітей з багатодітних сімей – 9 здобувачів освіти шкільного підрозділу та 18 – дошкільного підрозділу;
  • дітей-напівсиріт – 3 учениці;
  • дітей з інвалідністю – 4 учнів;
  • внутрішньо-переміщені особи – 8 учнів та 4 вихованця;
  • діти учасників АТО та батьків, які захищають Україну з 24.02.2022 року – 12 здобувачів освіти шкільного підрозділу та 12 – дошкільного підрозділу;
  • дітей з малозабезпечених сімей – 2 учнів та 3 вихованця;
  • 1 дитина з особливими освітніми потребами.

         У гімназії протягом року вівся щоденний контроль за відвідуванням учнями занять, дані фіксувалися у електронних класних журналах обліку та щотижня зведена інформація передавалась до Відділу освіти, культури, молоді та спорту Солоницівської селищної ради.

 

2. Організації медичного обслуговування дітей та працівників

         Організація медичного обслуговування дітей і працівників здійснюється в освітньому закладі згідно з вимогами, що підкріплюються відповідними управлінськими рішеннями (наказами).

         У закладі функціонує медичний кабінет, у якому обслуговування дітей дошкільного та шкільного підрозділу забезпечують: Наталя В’ячеславівна Безрук – сестра медична старша і Надія Григорівна Макуха – сестра медична.  

         Медичний блок закладу обладнаний окремим входом, а також має ізолятор (для тимчасового перебування дітей, у яких виявлена підвищена температура тіла та/або симптоми інфекційних  захворювань).

         Працівники закладу систематично проходять профілактичний огляд згідно зі списком працівників на проведення медичних оглядів у 2024 році, що погоджений ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області. Терміни та обсяг медичних оглядів контролюються медичними працівниками. Кожен працівник має санітарну книжку.

         У закладі ведеться облік диспансерних груп захворювань дітей.  Медичними працівниками контролюється проходження медогляду дітей під час вступу до гімназії та планово за віком на початку кожного навчального року за формою № 086-1/о. Контролюється проведення планових профілактичних щеплень згідно віку та календарю щеплень.

         У зв’язку з воєнним станом медпрацівники працювали дистанційно, надавали консультації батькам та педпрацівникам, здійснювали контроль щеплення здобувачів освіти. Проводилась профілактична робота із загальних захворювань. Було  проведено  бесіди для батьків під час батьківських зборів онлайн (про кір, гепатит, ГРВІ, жіноче здоров’я, здорове харчування), здійснено оформлення документації, оновлено санітарні куточки.

         Питання стану здоров’я дітей постійно розглядається на нарадах при директорові, на поточних робочих нарадах з педагогами в режимі онлайн.

        Висновки: медичне обслуговування дітей та працівників закладу під час воєнного стану організовано на належному рівні.

        Пропозиції:

         Забезпечити інформування всіх учасників освітнього процесу про порядок проведення профілактичних медичних оглядів, забезпечити 100% проходження профілактичних медичних оглядів та своєчасний аналіз показників захворюваності дітей (впродовж навчального року).

 

3. Аналіз організації освітнього процесу

Дошкільний підрозділ

         Питання організації освітнього процесу в дошкільному підрозділі закладу регламентовано в листах МОН України  №1/3371-22 від 06.03.2022  «Про організацію освітнього процесу в умовах військових дій», №1/3845-22 від 02.04.2022  «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні», №1/12490-23 від 21.08.2023  «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році», Санітарного регламенту для дошкільних закладів. 

         З 01.09.2023 року відповідно до наказу Відділу освіти, культури, молоді та спорту Солоницівської селищної ради № 33-ОД від 18.08.2023 року  «Про запровадження освітнього процесу в закладах освіти на території Солоницівської селищної ради у дистанційному режимі» та  наказу по закладу № 41-ОД від 23.08.2023 року  «Про запровадження освітнього процесу в дистанційному режимі в КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»» у 2023/2024 навчальному році» 5 груп дошкільного підрозділу здійснювали свою роботу в дистанційному режимі: група № 3, ранній вік, вихователь Денисова Н.В.; група № 4, старший середній вік, вихователь Дрозд А.В.; група № 5, старший дошкільний вік, вихователі Бердніченко Т.О., Кладницька І.М.; група № 2, молодший дошкільний вік, вихователі Неледва Р.Я., Судакова О.В.; група № 9, молодший дошкільний вік, вихователь Тройно К.О., музичний керівник Філіппська С.А. та інструктор з фізкультури Ткаченко Т.О.

         Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України №1/8504-22 від 27.07.2022  «Про окремі питання діяльності закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році» в дошкільному підрозділі закладу не проводився моніторинг щодо оцінювання рівня розвитку дітей відповідно до вимог Стандарту.

Управління організацією освітнього процесу дошкільного підрозділу здійснювала вихователь-методист Світлана ЗОЗУЛЯ.

 

Шкільний підрозділ

У 2023/2024 навчальному році у 1-4-х класах гімназії навчалися 97 учнів. У початковій школі за рішенням педради і за вимогами НУШ для оцінювання навчальних досягнень учнів 1-2 класів використовується формувальне оцінювання, для учнів 3-4 класів – рівневе оцінювання.

2023/

2024

н.р.

Кількість учнів

         

Рівні навчальних досягнень учнів

Якість

знань

Високий

 рівень

Достатній

рівень

Середній

рівень

Початковий рівень

к-ть

%

к-ть

%

к-ть

%

к-ть

%

%

І семестр

77

17

22

35

46

25

32

0

0

68

Рік

75

23

31

34

45

18

24

0

0

76

          У 5-9-х класах на кінець року навчалися 75 учнів. Усі учні атестовані. За підсумками 2023/2024 навчального року із 75 учнів 5-9  класів, які підлягали семестровому оцінюванню, високий рівень навчальних досягнень мають  23 учні (31%), достатній - 34 учнів (45%), середній – 18 учні  (24%). У порівнянні з І семестром результати покращились: на 9% зріс показник високого рівня знань, на 1% знизився показник достатнього рівня, на 8% - показник середнього рівня. У порівнянні з минулим роком прослідковується позитивна динаміка: рівень якості вище на 8%.

 

 

 Найвищий показник якості знань в учнів 9 класу (86%). У 8 класі помітне значне підвищення рівня якості знань - 80 %, що на 10 % вище порівняно з першим семестром. У 6 класі якість знань – 72%, що на 1 % вище за показник першого семестру. На 2% знизився рівень у 7 класі – 69%

                         Фото без опису

 

Діаграма 1. Якість знань по класах за підсумками року.

         Результати проведеного моніторингу навчальних досягнень учнів у розрізі предметів наведено в таблиці.

Моніторинг навчальних досягнень учнів

за підсумками річного оцінювання у розрізі предметів

 за 2019/20202020/2021, 2021/2022, 2022/2023 та 2023/2024 навчальні роки

 

           

Предмет

Рівень навчальних досягнень учнів (у%)

високий

достатній

середній

початковий

2019/2020

2020/2021

2021/2022

2022/2023

2023/2024

2019/2020

2020/2021

2021/2022

2022/2023

2023/2024

2019/2020

2020/2021

2021/2022

2022/2023

2023/2024

2019/2020

2020/2021

2021/2022

2022/2023

2023/2024

Атестовано

3-7 кл.

4-8 кл.

5-9

кл.

5-9

кл.

5-9

кл.

3-7 кл

4-8 кл.

5-9

кл.

5-9

кл.

 

5-9

кл.

3-7кл.

4-8 кл.

5-9

кл.

5-9

кл.

5-9

кл.

3-7 кл.

4-8 кл.

5-9

кл.

5-9

кл.

5-9

кл.

Українська мова

42

31

47

43

41

55

66

53

52

53

3

3

-

5

6

-

-

-

-

-

Українська література

60

57

57

59

53

39

42

43

36

40

1

1

-

5

7

-

-

-

-

-

Англійська мова

53

55

49

55

62

45

41

51

36

31

2

4

-

9

7

-

-

-

-

-

Польська мова

45

44

53

39

43

45

49

43

39

56

5

7

4

22

1

-

-

-

-

-

Зарубіжна література

58

55

58

55

65

40

45

  42

40

32

2

-

-

5

3

-

-

-

-

-

Математика

35

34

38

38

39

50

51

53

41

37

15

14

9

21

24

-

1

-

-

-

Алгебра

19

19

24

37

46

50

56

57

48

43

31

22

19

15

11

-

3

-

-

-

Геометрія

12

16

19

34

43

56

65

62

42

38

32

16

19

24

19

-

3

-

-

-

Історія

84

71

71

88

77

16

29

29

12

22

-

-

-

-

1

-

-

-

-

-

Природознавство, географія

79

78

63

83

68

21

22

37

17

28

-

-

-

-

4

-

-

-

-

-

Біологія

95

73

61

66

60

5

27

39

27

35

-

-

-

7

5

-

-

-

-

-

Фізика

12

25

98

66

54

76

59

2

32

43

12

16

-

2

3

-

-

-

-

-

Хімія

24

37

50

51

57

65

63

50

44

38

12

-

-

5

5

-

-

-

-

-

  

Інформація про якість навчання в розрізі предметів

 

Предмети

2019/2020

2020/2021

2021/2022

2022/2023

2023/2024

Атестовано

3-7 класи

4-8 класи

5-9 класи

5-9 класи

5-9 класи

Українська мова

97

97

100

95

94

Українська література

99

99

100

95

93

Зарубіжна література

98

100

100

95

97

Англійська мова

98

96

100

91

93

Польська мова

95

93

96

78

99

Історія

100

100

100

100

99

Математика

85

85

91

79

76

Алгебра

69

75

81

85

89

Геометрія

68

81

81

76

81

Природознавство, географія

100

100

100

100

96

Біологія

100

100

100

93

95

Хімія

88

100

100

95

95

Фізика

88

84

100

98

97

 

       Загальношкільний відсоток якості знань за предметами  становить 94%, що на 2% вище за перший семестр і за минулий рік. Найвищий рівень якості знань з польської мови та історії (99%). Високий рівень з фізики та зарубіжної літератури (97%). Підвищився показник якості знань учнів у 2023/2024 навчальному році порівняно з 2022/2023 навчальним роком з алгебри на 4 %, геометрії на 5%, з польської мови на 21%. 

         Башина Даніелла, Ковтунов Артем, Комар Євген, Уварова Аріна, учні 9 класу, отримали свідоцтво про здобуття базової загальної середньої освіти з відзнакою. Похвальними листами нагороджено 5 учнів 4 класу, 18 учнів 5-9 класів:

 

Навчальний рік

Похвальні листи

Класи

2017/2018

32

2-6

2018/2019

24

3-7

2020/2021

21

4-8

2021/2022

20

4-8

2022/2023

19

4-9

2023/2024

23

4-9

 

        У 2023/2024 навчальному році учні 4 та 9 класів на виконання підпункту 14 пункту 3 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про повну загальну середню освіту" у редакції від 08.11.2023 року та п.10. розділу IV. Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 № 1369 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 р. за № 8/32979 звільнені від проходження державної підсумкової атестації.

         Висновки:

  • оцінювання вчителями навчальних досягнень учнів проведено відповідно до критеріїв оцінювання та вимог Державного стандарту;
  • контроль за якістю організації і результатами навчання проводився протягом року постійно різними формами і методами.

        

Пропозиції:

 

  • продовжувати індивідуальну роботу з обдарованими учнями та з учнями, які потребують особливої уваги, в очному та дистанційному форматах навчання;
  • удосконалювати цифрову грамотність;
  • застосовувати ефективні, інноваційні форми та методи роботи  для забезпечення високого рівня якості знань здобувачів освіти.

        

         4.Реалізація наступності між початковою та дошкільною ланками освіти

         Питання здійснення наступності в 2023/2024 навчальному році реалізовувалася за одним напрямом – співпраця з батьками. Педагогами закладу постійно здійснюється консультування батьків з питань наступності між початковою та дошкільною ланками освіти. Також батьки є активними користувачами Каналу зв’язку для батьків першокласників, який працює за підтримки КВНЗ «ХАНО». Мета роботи каналу: підвищення педагогічної та психологічної обізнаності батьків майбутніх першокласників; надання організаційно-методичної допомоги з питань підготовки дітей до навчання в школі, особливостей навчання за Концепцією «Нова українська школа»; вивчення проблем, із якими стикаються батьки майбутніх першокласників у 2024 році.

 

            5.      Організаційно-методична діяльність

            У 2023/2024 навчальному році методична робота в гімназії здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепції Нової української школи, затвердженої рішенням колегії МОН України 27.10.2016, Державних стандартів початкової  освіти та базової  середньої освіти, наказу по закладу від 30.08.2023 №49-ОД «Про структуру та організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023/2024 н.р.» 

       Методичну роботу педагогічного  колективу  було продовжено за раніше обраним вектором: «Професійна майстерність педагогів як запорука підвищення якості освіти вихованців та учнів в умовах упровадження інновацій освітнього простору Нової української школи» та спрямовано на вирішення проблем підготовки педагога-професіонала, який володіє інноваційними педагогічними технологіями, є суб’єктом особистісного та професійного зростання, вміє досягти поставлених педагогічних цілей.

        Проведені упродовж 2023/2024 навчального року різноманітні форми методичної роботи спрямовували освітній процес на виконання наступних завдань:

  • забезпечення наступності у впровадженні особистісно орієнтованої моделі освіти в дошкільній, початковій та середній ланках освіти;
  • сприяння впровадженню в практику роботи гімназії сучасних освітніх технологій, зокрема під час дистанційного навчання;;
  • формування інноваційного, конкурентного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства та принципу дитиноцентризму;
  • створення умов для підвищення професійної майстерності педагогів;
  • орієнтація освітнього процесу на відкритість та доброчесність;
  • впровадження компетентнісного підходу та інтегрованого навчання як складових змісту Нової української школи.

       Структуру методичної роботи у 2023/2024 навчальному році складали:

  • засідання педагогічної ради;
  • засідання методичної ради;
  • засідання шкільних методичних об’єднань:
  • учителів початкових класів;
  • учителів суспільно-гуманітарного циклу;
  • учителів природничо-математичного циклу;
  • класних керівників.

         Кожне з МО провело по 4 засідання, робота яких будувалася за окремими планами. На засіданнях методичних об’єднань обговорювалися як організаційні (запровадження Концепції Нової української школи в 6 класі, рекомендації МОН,  зміни в навчальних програмах), так і науково-методичні питання.

        У 2023/2024 навчальному році заплановано і проведено 12 засідань педагогічної ради в дистанційному форматі. Проведені педради відзначались актуальністю, науковістю, педагогічною доцільністю тематики та інноваційним підходом до їх проведення.

        Змістовно були проведені педагогічні ради з таких тем: «Подолання освітніх втрат під час  воєнного часу як необхідна умова підвищення якості освіти», «Ефективність методів для подолання освітніх втрат, що застосовано в умовах воєнного стану під час дистанційної освіти». Інноваційні форми роботи, використані під час педрад, сприяли розвитку творчої думки, підвищували професійний рівень кожного педагога.

         Оскільки лише 30% педагогів дошкільного підрозділу працювали в дистанційному форматі, методична робота здійснювалася в індивідуальному форматі у вигляді консультацій. Для розширення та збагачення знань педагогів дошкільного підрозділу щодо дистанційної роботи була проведена консультація на тему «Організаційні аспекти дистанційного навчання в ЗДО», за результатами якої було здійснено тестування. Аналіз тестування показав, що 88% педагогів мають високий рівень володіння теоретичним матеріалом.

         Відповідно до Освітньої програми для здобувачів освіти дошкільного підрозділу Комунального закладу «Солоницівська гімназія «Перлина»» Солоницівської селищної ради на 2023/2024 навчальний рік планування освітнього процесу здійснювалося за блочно-тематичним принципом. Тривалість теми блоків для дітей дошкільного віку – 1 тиждень, для дітей раннього віку – 2 тижні. Теми блоків, їх наповнення відповідали вікові дітей та сезонності.

         Плани роботи педагогічних працівників, які працювали дистанційно (8 педагогів) складалися на тиждень та мали таку структуру: планування та здійснення освітньої діяльності, робота з батьками та самоосвіта.

         Виключно в асинхронному режимі здійснювалася освітня діяльність в  групі раннього віку (вихователь Денисова Н.В.). Педагог створила групу з батьками в соціальній мережі Viber, де розміщувала посилання на власний You Tube канал із завданнями для дітей ранньго віку та рекомендації для батьків щодо роботи з дітьми.

         Педагоги, які працювали з дітьми дошкільного віку використовували синхронне і асинхронне навчання. Синхронне навчання вихователі дошкільних груп проводили у форматі відеозустрічей 2 рази на тиждень (не більше одного разу протягом дня) відповідно до вимог Санітарного регламенту для дошкільних закладів. Здебільшого тривалість відеозустрічей відповідає вимогам: 20 хвилин для дітей старшого дошкільного віку (вихователь Дрозд А.В., група № 4; вихователі Бердніченко Т.О., Кладницька І.М. група № 5), 15 хвилин для дітей середнього дошкільного віку, група № 8 (вихователі Дорохова Г.В., Якушко Н.В.) та 10 хвилин для дітей молодшого дошкільного віку (вихователі Неледва Р.Я., Судакова О.В., група № 2 та вихователь Тройно К.О., група № 9). Відеозустрічі проводилися на електронній платформі ZOOM. Вихователі Тройно К.О., Дрозд А.В., Бердніченко Т.О., Кладницька І.М., Дорохова Г.В. використовували власно створені презентації відповідно до теми заняття.

         Під час асинхронних занять вихователі рекомендували батькам матеріали, які розміщені на платформі розвитку дошкільнят НУМО, а також на сайті МОН України «Сучасне дошкілля під крилами захисту». Слід зазначити, що вихователь Тройно К.О. записувала власні відеоролики з художньо-продуктивної діяльності, під час яких використовувала і художнє слово, і пальчикову гімнастику тощо. Крім того, вихователі надавали слушні поради батькам щодо використання підручних матеріалів – предметів-замінників, наприклад, під час ліплення використання звичайної кухонної дошки, обгорнутої харчовою плівкою та одноразового пластмасового ножа як замінників дошки для ліплення та стеки.

Дуже цікавою, яскравою та різноманітною була співпраця вихователів з батьками. Родини вихованців дошкільного підрозділу активні учасники творчих конкурсів та виставок:

  • фоточелендж #ДЕНЬ_ВИШИВАНКИ_2024, травень 2024 р.;
  • флешмоб  до Всесвітнього дня здоровя, квітень 2024 р.;
  • конкурс малюнків «Моя космічна мрія» до Всесвітнього дня авіації, квітень 2024;
  • літературний флешмоб до Дня народження Т.Г. Шевченка, березень 2024;
  • «Гратися і не боятися», лютий 2024 р;
  • Конкурс малюнків «Майбутній мільйонер», листопад 2023 р.;
  • «Дивовижна осінь в Україну завітала», жовтень 2023 р.

           Реалізація провідних положень Концепції Нової української школи,  впровадження нового Державного стандарту початкової та базової освіти вимагає оновлення  форм і змісту, неперервного підвищення кваліфікації вчителів на засадах новітніх досягнень вітчизняної та світової наукової  думки й педагогічної практики з урахуванням професійних потреб педагогічних працівників гімназії.

           Учителі початкових класів упродовж року працювали над  впровадженням нового Державного стандарту початкової  освіти. При цьому учні 4 класу продовжили роботу за програмою НУШ під керівництвом Р.Б.Шияна, а 1-3 класи розпочали працювати за програмою педагогічної технології «Росток». Педагоги 6 класу цьогоріч прийняли естафету впровадження реформи НУШ. Вони працювали за новим Державним стандартом базової середньої освіти, розпочавши адаптаційний цикл здобуття базової середньої освіти. У 5-6 класах викладання математики здійснювалося за освітньою технологією «Росток».

           Важливе місце в методичній роботі займає діяльність, спрямована на узагальнення та поширення ефективного професійного досвіду педагогічних працівників гімназії. У вересні 2023 року вихователь-методист Зозуля Світлана Олександрівна була спікером Всеукраїнського фестивалю «Сучасне дошкілля під крилами захисту». Вихователь представила авторські роботи з імплементації Базового компонента дошкільної освіти варіативного складника «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Комп’ютерна грамота». Захід проведено на базі Українського інституту розвитку освіти за підтримки Міністерства освіти і науки України. Світлану Олександрівну було нагороджено дипломом ІІ ступеня.

         19 жовтня 2023 року Центром громадянського виховання спільно з кафедрою методики дошкільної та початкової освіти для вихователів-методистів, вихователів закладів дошкільної освіти КВНЗ «ХАНО» проведено науково-методичний вебсемінар за темою «Забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою в умовах дистанційного навчання» в межах воркшопу «Забезпечення розвитку дітей старшого дошкільного віку відповідно до вимог Нової української школи в сучасних умовах». Спікером заходу була вихователь Тройно Катерина Олександрівна, яка представила досвід роботи гімназії в аспекті забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою. Вихователь поділилася власними напрацюваннями та доробком вчителя початкових класів Савенко Вікторії Олексіївни.

           25-27 жовтня 2023 року педагогічний колектив гімназії став учасником  П'ятнадцятої Міжнародної виставки "Інноватика в освіті". На конкурс було представлено роботу за номінацією "Модернізація змісту освіти для підвищення якості освіти та освітньої діяльності". Автори роботи Грушковська Любов Валентинівна, учитель української мови і літератури, та Тройно Катерина Олександрівна, вихователь, узагальнили та описали  інноваційний досвід педагогів дошкільного та шкільного підрозділів закладу (Качанової О.В., Грушковської Л.В., Ксенженко О.Г., Цепи М.М., Тройно К.О.). Результатом спільної великої праці стала заслужена винагорода – срібна медаль та почесні дипломи  авторів.

         У січні 2024 року було видано збірку поезій вчителя української мови та літератури Грушковської Л.В. «З любов’ю про вічне», присвячену зруйнованому під час війни рідному містечку. Також художні твори вчительки було надруковано в українському літературному журналі «Дніпро».  Підсумком участі педагога в Міжнародному мистецькому проєкті стала публікація власних творів в літературно-мистецькому альманасі «LUMINOUS». Учителька здобула перемоги в різноманітних конкурсах поетичної майстерності («Щасливе дитинство», «Шлях до зірок», «Алхімія слова»), організованих науковим товариством студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Національного університету «Одеська політехніка».

        Протягом року педагоги гімназії брали участь у Всеукраїнських науково-практичних конференціях. Так, учитель української мови та літератури Грушковська Любов Валентинівна стала учасницею онлайн-конференції «Лідерство і обдарованість: сучасний науковий дискурс і освітня практика». Статтю педагога «Ефективне формування лідерства в освітньому процесі» опубліковано в збірнику конференції. Учителька фізичної культури Цепа Марина Миколаївна поділилася родзинками проведення навчальних занять у дистанційному форматі під час Всеукраїнських науково-практичних конференцій "Досвід українських освітян: теорія та практика в педагогічній сфері" у статтях "Особливості викладання фізичної культури в умовах воєнного стану в online- форматі (асинхронно)", «Фізична культура. Дистанційне навчання».    

        11 квітня 2024 року вихователь Тройно Катерина Олександрівна була спікером науково-методичного вебсемінару за темою «Забезпечення розвитку особистості дитини шляхом якісної організації освітнього процесу в партнерській взаємодії з батьками в умовах дистанційної освіти» в межах методичного коворкінгу «Забезпечення розвитку дітей дошкільного віку в умовах дистанційної освіти», проведеного Центром громадянського виховання спільно з кафедрою методики дошкільної та початкової освіти для вихователів-методистів, вихователів закладів дошкільної освіти КВНЗ «ХАНО».

 

6. Організація роботи щодо підвищення професійної компетентності педагогічних працівників (підвищення кваліфікації, атестація).

         За статистичними даними на 01.06.2024 року у гімназії працюють 39 педагогічних працівників (18 – шкільний підрозділ, 21 – дошкільний підрозділ), усі мають фахову освіту.    

          У 2023/2024 навчальному році було атестовано 5 педагогів шкільного та 7 дошкільного підрозділів. Три педагоги підтвердили раніше присвоєні категорії, а дев’ять - підвищили категорії. Учителю Грушковській Л.В. було присвоєно педагогічне звання «учитель-методист», вихователю Тройно К.О. – «старший вихователь».

         Кваліфікаційний рівень педагогів закладу відображена в діаграмі.

Діаграма 2. Кваліфікаційний рівень педагогічних працівників КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»»

 

Фото без опису

        Творчий характер педагогічної діяльності вимагає постійного розвитку. Прагнення до самовдосконалення, самоосвіта є важливим чинником професійного зростання вчителя. Усі педагогічні працівники гімназії систематично підвищують свій професійний рівень та майстерність, обираючи потрібну й цікаву для них програму.

       Педагогічними працівниками пройдені фахові курси підвищення кваліфікації, сплановані на даний період, а також спецкурси.

 

7. Участь у предметних олімпіадах та конкурсах

         З метою виявлення й підтримки обдарованої молоді, підвищення інтересу до поглибленого вивчення базових навчальних предметів, учні гімназії, переможці І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, які відбулися цьогоріч дистанційно. У 8 олімпіадах ІІ етапу взяли участь 12 учнів гімназії з  6-9 класів та здобули 16 призових місць.

 

Предмет

Прізвище, імя учня

Клас

Місце

ПІБ учителя

Всеукраїнські предметні

олімпіади

(територіальний етап)

Українська мова та література

Гетьман Даніїл

 

7

ІІІ

Грушковська Л.В.,

 

Щербина І.П.

 

Васюченко Нікіта

8

ІІ

Математика

Гетьман Даніїл

7

І

Карайко В.Ф.

Чеверда Марина

8

ІІІ

Ковтунов Михайло

9

І

Фізика

Кривощеков Святослав

7

ІІ

Стаскевич Ю.М.

Кравців Олексій

8

І

Ковтунов Михайло

9

ІІІ

Англійська мова

Чеверда Марина

8

І

Зеленько О.Б.

Уварова Аріна

9

ІІ

Качанова О.В.

Географія

Ткач Ігор

8

ІІ

Левченко М.П.

Хімія

Ткаченко Діана

7

ІІ

Максимчук В.Ю.

Кравців Олексій

8

ІІ

Уварова Аріна

9

ІІІ

Біологія

Кравців Олексій

8

ІІ

Максимчук В.Ю.

Уварова Аріна

9

ІІ

Міжнародний конкурс з української

мови імені Тараса Шевченка

(територіальний етап)

Маніяк Поліна

5

ІІІ

Грушковська Л.В.

Гетьман Даніїл

7

ІІІ

Чеверда Марина

8

ІІІ

Щербина І.П.

Ковтунов Михайло

9

ІІ

Грушковська Л.В.

Всеукраїнський конкурс дитячо-

юнацької творчості «Барви

Незалежності»

Кривощеков Святослав

7

І

Грушковська Л.В.

Всеукраїнський конкурс творів-есе з правової тематики «У мене є право»

Комар Євген

Строгаль Кирило

9

9

По-

дяки

Грушковська Л.В.

 

         Участі учнів у ІІ етапі олімпіад передувала відповідна організаційна робота. Учителі-предметники проводили додаткові індивідуальні заняття з підготовки здобувачів освіти до предметних олімпіад, рекомендували  інформацію для самоосвіти із різноманітних джерел.

        Результати олімпіад в цілому свідчать про достатній рівень підготовки більшості школярів до участі в олімпіадах.

Результативність виступу команд у ІІ (районному) етапі

Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів

Предмет

2023/2024 навчальний рік

К-сть учасників  ІІ етапу

Кількість переможців

Резуль- тативність

Українська мова та література

3

2

67%

Математика

4

3

75%

Історія

2

0

0%

Біологія

2

2

100%

Фізика

3

3

100%

Хімія

3

3

100%

Англійська мова

2

2

100%

Географія

2

1

50%

Всього

21

16

         76%

 

         Найвищий рейтинг результативності мають команди з англійської мови, біології, фізики, хімії. Результативність участі на 10 % нижча за попередній навчальний рік.

          Здійснено аналіз кількості учасників та переможців, які посіли І, ІІ та ІІІ місця у районному етапі  олімпіад по кожному класу:

Моніторинг кількості  учасників та переможців,

які посіли призові місця у  ІІ (міському) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів по кожному класу

Клас

2020/2021

 навчальний рік

2021/2022

навчальний рік

2022/2023

навчальний рік

2023/2024 навчальний рік

К-сть учасників

К-сть призових місць

% якості

К-сть учасників

К-сть призових місць

% якості

К-сть учасників олімпіад

К-сть призових місць

% якості

К-сть учасників

К-сть призових місць

% якості

6

2

0

0%

2

2

100%

1

1

100%

1

0

0

7

3

2

66%

3

3

100%

4

4

100%

4

4

100%

8

6

5

83%

3

2

67%

8

8

100%

8

7

100%

9

-

-

-

6

4

67%

8

5

63%

8

5

50%

Разом

11

7

50%

14

11

84%

21

18

91%

21

16

76%

 

Також здобувачі освіти взяли участь у наступних конкурсах:

  • Міжнародному конкурсі з української мови імені Петра Яцика,
  • Міжнародному мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка,
  • Міжнародному конкурсі з математики «Кенгуру»,
  • Всеукраїнському конкурсі дитячо-юнацької творчості «Барви Незалежності»,
  • Всеукраїнському конкурсі творів-есе з правової тематики «У мене є право».

        Педагоги активно готують та заохочують здобувачів освіти до участі у Всеукраїнських інтернет-олімпіад з англійської мови (Качанова О.В.), української мови (Грушковська Л.В., Рибак Л.П.),  математики (Рибак Л.П.), «Я досліджую світ» (Рибак Л.П.), Всеукраїнських інтернет-конкурсах «Зі спортом зростай – по життю перемагай» (Цепа М.М), «Лайфхаки з української мови» (Костік Л.М.). Учень 9 класу Ковтунов Михайло став учасником обласного круглого столу до Дня науки «Святкуємо День науки разом», тези його доповіді надруковано в збірнику конференції (науковий керівник – Грушковська Л.В.).

 

         8. Оцінювання внутрішньої системи забезпечення якості освіти

          У 2023/2024 навчальному році у шкільному підрозділі закладу в квітні-травні було проведено самооцінювання за напрямком «Система оцінювання навчальної діяльності учнів». Аналітичні довідки з висновками оприлюднено на офіційному вебсайті закладу .

         Висновки. Прийнято рішення про внесення заходів щодо врахування результатів самооцінювання  до річного плану роботи (плану вдосконалення) гімназії на наступний рік.

 

9. Підсумки роботи щодо організації психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу

У 2023/2024 навчальному році навантаження практичного психолога Сергієнко А.Є. складало 0,75 ставки. Упродовж навчального року робота практичного психолога була спрямована на вирішення таких питань:  постійна участь у здійсненні освітньої, виховної роботи, спрямованої на забезпечення всебічного особистісного розвитку дітей і учнівської молоді, збереження їх повноцінного психічного здоров'я. Збереження психологічного здоров'я та профілактика професійних деформацій особистості педагогів.  Згідно з темою закладу психологічною службою здійснювався постійний супровід учасників освітнього процесу: проведено велику кількість соціально-психологічних досліджень (діагностик, анкетувань вихованців) щодо вивчення рівня шкільної мотивації в адаптації учнів, рівня шкільної тривожності та ін. Велике значення приділялось адаптації дітей в групах дітей раннього віку. Характер адаптації вивчався за наступними критеріями: настрій дитини, сон, апетит, поведінка під час неспання, комунікабельність) з метою забезпечення психологічного комфорту дитини.

Були проведені лекції з батьками щодо застереження та протидії булінга, семінар "Конфлікти в класі", виступ на батьківських зборах. Також були проведені групові та індивідуальні консультації для всіх учасників освітнього процесу, надавались рекомендації вчителям, батькам щодо взаємодії з дітьми, поновлювалась інформація в куточку психолога та на сайті школи.

Проведено низку просвітницьких заходів для учнівства, а саме: години спілкування, заняття з елементами тренінгу, бесіди з учнівством різних вікових категорій, зокрема «Гендер – рівні можливості для всіх», «Шкідливі звички», «Вирішення конфліктів», «Мої права», «Профілактика інтернет залежності», «Що таке насильство та як себе захистити?», «Обери здоровий спосіб життя», "Взаємини з однолітками ", "Профілактика професійного вигорання вчителів" та ін. Найбільше уваги на цих заняттях було приділено формуванню у дітей вмінь та навичок для ведення здорового способу життя, конструктивного спілкування, розвитку комунікативних якостей, які необхідні для особистісного розвитку. Для педагогів було проведено практичні семінари на теми: «Подолання синдрому емоційного вигоряння», «Психологічний клімат педагогічного колективу», «Причини гіперактивності», «Формування соціальної компетентності дошкільників». Виступи на нараді при директорові «Підсумки адаптації учнів 1-х, 5-х класів».     

Було проведено діагностичну роботу з учнями 1-х та 5-х класів для визначення рівня шкільної мотивації й адаптації учнів, за результатами діагностування проведено цикл занять для учнів 1-х та 5-х класів, для організації групової взаємодії учнів, контакт з вчителем та взаємодія з однолітками, профілактика й усунення тривожних станів, пов’язаних зі зміною навчання, здійснення психолого-педагогічної підтримки учнів під час адаптаційного періоду.    Аналізуючи роботу психологічної служби закладу за напрямками можна відмітити плідну співпрацю психологічної служби школи з адміністрацією. Надаються довідки про психологічні дослідження, аналіз проведеної роботи, рекомендації психолога, які враховуються в подальшій роботі закладу та впливають на її якість. Надаються індивідуальні консультації батькам, учням, вчителям. Це і дозволяє спланувати напрямок подальшої роботи з усіма учасниками освітнього процесу, обрати тематику батьківських зборів, тематику шкільних методичних об’єднань класних керівників, педагогічних рад та ін.

          Постійно проводиться організаційно-методична робота. Систематично оформлюється необхідна документація, складаються інформаційні теки та індивідуальні картки. Змінюється інформація в куточках психолога згідно річного плану психологічної служби школи. Регулярно ведеться самопідготовка, обмін досвідом з колегами, консультації в МЦППіСР. Відвідуються семінари та наради заплановані МЦППіСР та КВНЗ «ХАНО». Психологом придбається дидактичні матеріали та нова методична література.

     Основні напрями психологічного і соціального супроводу:

Надання соціально психологічної-педагогічної допомоги сім’ям ВПО

Соціально-педагогічна допомога сім’ям вимушених переселенців у налагодженні соціальних зв’язків із місцевими закладами охорони здоров’я, працевлаштування, соціальними службами, закладів і установ освіти, забезпечення дітей навчальними посібниками та ін.

Створення сприятливого соціально-психологічного клімату у навчальному закладі та оптимізація змісту і форм психологічної просвіти педагогічних працівників і батьків

Залучення до надання допомоги дітям та сім’ям кваліфікованих фахівців (лікарів, психотерапевтів, консультантів).

Серед завдань розвитку психологічної служби є:

впровадження та виконання державних та регіональних (місцевих) програм;

покращення психологічного супроводу учасників освітнього процесу;

поповнення бази діагностичного інструментарію;

підвищення фахового рівня;

покращення матеріально-технічної бази кабінету. сприяння формуванню психологічної культури учнів, педагогів, батьків, консультування з психології, її практичного використання в організації освітнього процесу.

 

         10. Аналіз виховної роботи

         Виконуючи завдання і реалізуючи основні принципи виховної роботи,  педагогічні працівники закладу орієнтуються на нормативно-правову базу з питань виховної роботи, а саме основні завдання Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2025 року, затверджені Указом Президента України від 18.05.2019 № 286/2019  та листом МОНУ № 1/12702-23 від 24.08.2023 року «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2023/2024 навчальному році» інші нормативно-правові акти та документи Міністерства освіти і науки України.

         Ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено “Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України”.

         У 2023/2024 навчальному році педагогічний колектив працював над реалізацією виховної теми «Підвищення якості освіти через виховання  толерантності, патріотичних почуттів, любові до свого народу, рідної мови, традицій народних ремесел на основі виховання ціннісного ставлення до суспільства та держави».

         Виховна робота педагогічного, учнівського, батьківського комітетів була направлена на створення єдиного виховного простору як передумови успішного функціонування виховної системи гімназії - формування у дітей системи морально-духовних цінностей, які регулюють ставлення до суспільства і держави, до людей і природи, мистецтва, науки, праці, до себе і свого місця в суспільстві; створення та забезпечення психолого-педагогічної підтримки практичним психологом закладу  Аліною СЕРГІЄНКО та заступником директора з виховної роботи Вікторією ПАРХОМЕНКО; супроводу учнівського самоврядування, як передумови творчої самореалізації особистості; планування виховної роботи закладу у 2023/2024 навчальному році.

Пріоритетними завданнями були:

- вдосконалення виховної системи закладу,

- робота органів учнівського самоврядування,

- максимальне охоплення учнів школи позакласними заходами,

- впровадження нових форм дистанційної роботи,

- створення позитивного мікроклімату в колективі та взаємної підтримки учнів.

         Управління виховною роботою закладу здійснювали заступник директора з виховної роботи Вікторія ПАРХОМЕНКО та вихователь-методист дошкільного підрозділу Світлана ЗОЗУЛЯ.

         На початку навчального року у шкільному колективі було встановлено доброзичливий клімат шляхом виховання культури відносин, толерантності, вимог етичного спілкування. Учні засвоїли права та обов’язки, правила поведінки для здобувачів освіти. Учасники учнівського самоврядування брали участь у проведенні багатьох цікавих, корисних, творчих заходах, які можна поділити за змістом та формою проведення на свята, акції, тематичні дні та тижні, конкурси, марафони, онлайн-виставки, віртуальні екскурсії тощо.

         У 2023/2024 навчальному році, у зв’язку з веденням воєнного стану, загальношкільні, позакласні і позаурочні заходи проводились дистанційно за допомогою інтерактивних методів роботи (віртуальні екскурсії, онлайн-конкурси, чат-вікторини тощо). День знань учні святкували онлайн, окремо кожен в своєму класі. З метою відзначення свята на загальношкільному рівні було створено пам’ятний фільм «Перший дзвоник - 2023». Впродовж другого тижня вересня в закладі онлайн відбувся Тиждень олімпійських видів спорту та конкурс презентацій «Спорт у моєму житті». Також у вересні проведено онлайн-акцію «День миру in UA», онлайн-церемонію нагородження обдарованих дітей. За традицією закладу в жовтні дистанційно відбулися акція «Людина починається з добра», присвячена відзначенню Міжнародного дня людей похилого віку, заходи до Всесвітнього дня тварин, акція до Дня захисника України, інформаційні кампанії «Люди - не товар!» і «#Stop_sexтинг» до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, 3D-тур по виставці «Слобожани» Харківського історичного музею імені М. Ф. Сумцова до  Дня визволення України від фашиських загарбників.

         Листопад був насичений патріотичними заходами. До Дня української писемності та мови, протягом Тижня української мови учні закладу брали участь у онлайн-виставці композицій «Український сувенір», ХХІІ Всеукраїнському радіо диктанті національної єдності, конкурсі художніх творів, конкурсі декламаторів, загальношкільному марафоні «Спілкуймося українською!». Протягом всього місяця учні та вихованці закладу долучалися до різноманітних заходів: до Міжнародного дня толерантності,  Всеукраїнської акції «Засвіти свічку!» до Дня пам’яті жертв Голодомору, Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», фотовиставки «Герої не вмирають», виставки дитячих малюнків «Соборна Україна», конкурсу віршів присвячених Дню Гідності та Свободи. В грудні здобувачі освіти брали участь у благодійній акції «Допоможи воїну АТО» до Дня збройних сил України, у заходах присвячених Всеукраїнському тижню права, екологічному конкурсі дитячих малюнків «Збережемо ґрунти рідної України», присвяченому Міжнародному дню ґрунтів. В рамках святкування новорічних та різдвяних свят з учнями 1-9 класів проводились дистанційно позакласні та позаурочні заходи: свята до Дня Святого Миколая,   квести,  Всеукраїнські та обласні конкурси творчих робіт «Новорічна композиція», «Різдвяна писанка», «Мої зимові мрії». Початок нового календарного року в закладі, за доброю традицією, відзначили проведенням флешмобу «Щедрик-щедрик!». В січні також учні взяли участь у проекті до Дня Соборності України, що включав в себе різноманітні заходи. До Дня Героїв Крут здобувачі освіти мали можливість відвідали  історичну віртуальну виставку «Бій під крутами». В останній місяць зими учні долучалися до акції «Я - читач» до Всесвітнього дня читання в голос, заходів до Дня безпечного інтернету,  Всеукраїнського літературного конкурсу на протипожежну та техногенну тематику «Ми за безпечне майбутнє», до історичної шкільної виставки "Герої не вмирають" до Дня Героїв Небесної Сотні.

         Багато хвилювань у всіх учасників освітнього процесу викликав День єдності, започаткований Президентом України в минулому році. Відзначення цього свята та події, що виникли наприкінці лютого 2024, для всіх хто знайомий з нашим закладом стали поштовхом до реформування системи патріотичних поглядів наших вихованців.   16 лютого всі педагогічні працівники нашого закладу продемонстрували єдність у любові до Батьківщини та бажанні передавати її нашим здобувачам освіти.

         Внаслідок оголошення військового стану вже третій рік поспіль наші вихованці отримують посилену психологічну допомогу від наших педагогів, яку вони постійно надавали своїм вихованцям та їхнім батькам будь-якими способами. Велику частину матеріалів було опубліковано через офіційний веб-сайт закладу та у соціальних мережах - на сторінці закладу у Facebook та у шкільних чатах Viber.

 У квітні до Всесвітнього дня здоров’я учні взяли участь у спортивному святі, яке було організовано Мариною ЦЕПОЮ, вчителем фізичної культури онлайн. Наступні заходи, що було заплановано закладом згідно  Річного плану виконано педагогами в дистанційному режимі, а саме:

- акція «Ми за чисте довкілля» до Дня Землі;

- проект «Пам’ятаємо про минуле – рятуємо майбутнє!» до 38-ої річниці з дня Чорнобильської аварії і до Дня пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, під час якого дистанційно відбулися наступні заходи:  історична віртуальна виставка «Чорнобиль немає минулого часу», онлайн-фотовиставка героїв-учасників «Слава і шана ліквідаторам аварії на ЧАЕС!».

         У травні в закладі дистанційно відзначено День пам’яті та перемоги над нацизмом у другій світовій війні 1939-1945 років, День Європи в Україні. В середині місяця учні брали участь у конкурсі малюнків «Я люблю сім’ю» - до Дня сім’ї, заходах присвячених Дню Матері. В кінці травня відбувся фоточелендж "Моя вишиванка - мій оберіг" Закінчення навчального року відзначили в кінці травня онлайн святкуванням, яке зафіксовано у  відеофільмі «Останній дзвоник – 2024», що розміщено  на сторінці закладу у соцмережі. Також всі класні керівники провели по класам онлайн-зустрічі.

         У школі продовжено традицію проведення відкритих онлайн-заходів класних  керівників, на яких вони діляться досвідом як з теорії так і з практичних навичок. З метою обміну досвідом роботи класними керівниками та вчителями школи були проведені дистанційні відкриті виховні заходи та уроки за графіком.

       Протягом 2023/2024 навчального року була продовжена робота учнівського самоврядування. За рік навчання з учнями проведено чотири онлайн-зустрічі, під час яких лідери центрів ознайомили здобувачів освіти  з напрямками роботи учнівського самоврядування у поточному році. В результаті зутрічей дитяча спільнота «Нова Єра», що налічує в собі 132 учасника і яка здійснює діяльність по центрам:  «ЕКОЛОГ», «ЕРУДИТ», «ТУРБОТА», «ДОЗВІЛЛЯ», «ЗДОРОВ’Я», «БЕЗПЕКА», обрала лідерів центрів за допомогою голосування та спланувала  свою роботу на навчальний рік. Але внаслідок  введення воєнного стану в країні не змогла повністю втілити його в життя.   Для ознайомлення учасників спільноти з поточними справами було створено інформаційний розділ на сайті закладу. 

         Завдяки тісної та плідної співпраці між освітнім закладом, батьками та Солоницівською ДСНС у школі, регулярно проводилась профілактична робота.

         На внутрішньому шкільному обліку та на обліку  у службі у справах дітей учні школи не перебувають.

         Для формування в учнів гімназії навичок протидії негативним явищам в закладі постійно проводиться робота з правового та превентивного виховання. З метою попередження вживання учнями алкоголю, тютюну та наркотиків, ознайомлення учнів з випадками у суспільстві  торгівлі людьми, булінгу, домашнього насильства протягом року педагогами проводились різноманітні заходи. 

         Висновки та пропозиції:

         За поточний навчальний рік, у зв’язку з введенням воєнного стану,  не всі заплановані заходи виконані. Хоча більшість заходів було проведено  у дистанційний формат, нажаль не всі учні активно брали участь у заходах.

          Таким чином у виховній роботі залишається цілий ряд невирішених проблем: відсутність очної соціалізації здобувачів освіти, недостатній культурний рівень багатьох сімей  не дає бажаних результатів у вихованні гімназистів.

          Для підвищення результативності виховної роботи та з метою відстежування динаміки розвитку учнівських колективів у 2024/2025 навчальному році необхідно:

         класним керівникам проводити тематичні заходи окремими від урочного часу формами роботи; брати активну участь в роботі учнівського самоврядування, посилити роботу з національно-патріотичного виховання та громадянської освіти;

         практичному психологу поповнювати інструментарій для діагностики адаптації учнів 1 і 5 класів, для роботи з обдарованими дітьми та для раннього виявлення дітей, які належать до груп ризику, сприяти захисту їх прав та недопущення соціального відторгнення;

         всім педагогічним працівникам:

  • спрямовувати свою педагогічну діяльність у виховній роботі на пошук нових форм проведення в нових умовах;
  • удосконалювати в закладі систему національно-патріотичного виховання за всіма його напрямками;
  • продовжувати формувати ціннісне ставлення і судження у вихованців, вміння вибудовувати доброзичливі й толерантні стосунки із учасниками освітнього процесу, знання про права дитини, зокрема щодо випадків булінгу;
  • продовжувати впроваджувати в освітній процес закладу гуртки «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації», «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція»; та факультатив «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе»;
  • розвивати та підтримувати медіацію однолітків, створювати служби порозуміння (робота центру «БЕЗПЕКА» дитячої спільноти «НОВА ЕРА» для впровадження медіації за принципом «рівний-рівному/рівна-рівній» та вирішення конфліктів мирним шляхом у закладі);
  • постійно проводити освітню роботу з батьками та законними представниками дітей з питань профілактики насильства, булінгу, формування ненасильницької моделі поведінки та вирішення конфліктів мирним шляхом;
  • підвищувати культурний рівень батьків та вихованців;
  • культувати думку про те, що єдність навчання, виховання і розвитку учнів забезпечується спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу;
  • сприяти дотриманню вихованцями дисципліни і порядку у закладі, що ґрунтуються на принципах взаємоповаги, справедливості та виключення приниження честі й гідності дитини;
  • формувати у здобувачів освіти нетерпиме ставлення до насильницьких моделей поведінки, байдужого ставлення до постраждалих осіб та розвивати усвідомлення насильства як порушення прав людини,
  • поширювати серед учасників освітнього процесу інформацію з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі і насильству стосовно дітей та гендерної дискримінації;
  • продовжувати впроваджувати в педагогічну діяльність апробовані передовою міжнародною та вітчизняною практикою профілактичні стратегії формування життєвих навичок;
  • забезпечувати підтримку розвитку системи позашкільної освіти;
  • впроваджувати в програми підготовки та перепідготовки педагогічних працівників сучасні методики профілактичної роботи з подолання негативних проявів серед дітей,
  • виховну роботу продовжувати  спрямувати відповідно до «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», визначивши пріоритетними напрямками  розвитку якостей особистості, ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави; ціннісне ставлення до себе; ціннісне ставлення до людей, сім’ї, родини;
  • постійно забезпечувати виконання Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641;
  • активно залучати  та підтримувати учнів в участі у виховних заходах, відвідування спортивних секцій та гуртків;
  • оптимально поєднувати форми організації виховної роботи: індивідуальної, групової, масової;
  • вивчати психологічний аспект взаємодії та співпраці здобувачів освіти та їхніх батьків;
  • працювати над виявленням чинників, які впливають на доцільність та оптимальність умов, які забезпечують високий рівень виховання  дітей;
  • продовжувати тісну співпрацю з Солоницівською ювенальною превенцією ГУ МВСУ та ДСНС.

 

11. Організація роботи з батьками

 

         Концепція виховної роботи гімназії побудована на  взаємодії за схемою «дитина – педагог – батьки». Організація роботи з батьками здобувачів освіти  у 2023/2024 навчальному році здійснювалася за принципом педагогіки партнерства та за такими основними напрямами:

  • вивчення сімей вихованців, їх виховного потенціалу;
  • включення батьків, усіх дорослих членів родини у освітній процес як рівноправних учасників;
  • інтеграція зусиль педагогічного колективу і батьківської громадськості в створенні сприятливих умов для ефективної роботи освітнього закладу;
  • формування педагогічної культури сучасної сім’ї та допомога батькам в їх психолого-педагогічній самоосвіті. .

         Робота будувалася на широкій інформованості батьків про діяльність педагогічного колективу і адміністрації, сумісному ухваленні рішень після обговорення ряду проблем та участі батьків в загальних заходах, роботі батьківських осередків. При цьому використовувалися різні форми: спільна робота з  Радою школи, батьківськими комітетами класів та груп, індивідуальна робота з батьками, а також організація класних і групових батьківських зборів.

         Робота з батьками у гімназії здійснюється у 3 етапи:

         1 етап – на початку навчального року проводиться обстеження батьківського контингенту і аналізується його склад. Складається соціальний паспорт класу, групи.

         2 етап – виявлення сімей, що є пільговим контингентом,  перебувають у соціально небезпечному становищі і дітей, які мають ті або інші проблеми психологічного плану: труднощі в адаптації, агресивність, страхи, проблеми спілкування з однолітками та інші.

         3 етап – аналіз отриманих даних  та складання плану взаємодії педагогів з батьками на поточний рік.

         Тричі на рік проводилися загальношкільні батьківські збори (конференція), на яких підбивалися підсумки спільної роботи батьків і педагогів, ставилися нові задачі.

         Індивідуальна робота з батьками, в першу чергу, була спрямована на вирішення конфліктних ситуацій і різних проблемних моментів у вихованні дитини, які виникали, з широким залученням можливостей індивідуальних консультацій психологічної служби гімназії, педагогів і адміністрації.

      У 2024/2025 навчальному році рекомендовано:

  1. спланувати засідання батьківського лекторію;
  2. ширше залучати членів батьківського комітету до організації загальних та позашкільних виховних заходів;
  3. систематично підтримувати тісний зв’язок з родинами вихованців;
  4. залучати батьків до співпраці;
  5. шукати нові форми роботи з батьками.

 

         12. Підсумки організації роботи зі зверненнями громадян

 

         На виконання Законів України від 02.10.1996 № 393 «Про звернення громадян» та від 02.07.2015 № 577-VІІ «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції», Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», статті 40 Конституції України, згідно Порядку роботи із зверненнями громадян, що надійшли поштою, затверджений розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 27.12.2010 № 737 «Про вдосконалення роботи зі зверненнями громадян» навчальним закладом упродовж 2023/2024 навчального року проводилась робота щодо розгляду, аналізу та контролю звернень громадян, здійснювався комплекс заходів організаційного та інформаційно-аналітичного характеру.

         Графік прийому громадян адміністрацією КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»» розміщений на офіційному вебсайті закладу за посиланням  https://perlyna.school.org.ua/grafik-prijomu-gromadyan-16-31-18-04-08-2022/

         Стан роботи за зверненнями громадян розглядався на нарадах при директорові протягом 2023/2024 навчального року. Всі звернення, які надійшли, були вчасно розглянуті.  По зверненнях, які надійшли до закладу протягом 2023/2024 навчального року, дано роз’яснення.

         На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», актів Президента України, Кабінету Міністрів України з боку адміністрації школи вживалися відповідні заходи щодо забезпечення відкритості та прозорості роботи. Зазначену діяльність визначено як невід’ємну складову частину всієї роботи.

         Висновки: рівень роботи гімназії з питань забезпечення конституційних прав на звернення за 2023/2024 навчальний рік вважати достатнім.

         Пропозиції:

         Протягом 2024/2025 навчального року продовжувати дотримуватись неухильного виконання норм чинного законодавства про звернення громадян, забезпечення основних принципів запобігання і протидії корупції.

         Використовувати в роботі зі зверненнями громадян організаційно-методичні рекомендації Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Інструкцію з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затверджену Постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 348.

 

13. Підсумки управлінської діяльності адміністрації

 

            Система контролю й аналізу діяльності педагогів є основою для самоаналізу педагогами результативності власної професійної діяльності, самооцінки й самокорекції.

Процедура контрольно-аналітичної діяльності забезпечується таким діагностичним інструментарієм:

  • зведеними відомостями оцінок;
  • відомостями про навчальні досягнення з базових дисциплін;
  • графічними схемами фіксації навчальних досягнень вихованців;
  • графічними схемами фіксації якості знань із предметів навчального плану;
  • листами контролю виконання навчальних програм.

        Усе це дає можливість отримувати постійну оперативну інформацію, що стає надбанням учасників освітнього  процесу: учителів, адміністрації, батьків. Така інформація відображає ефективність роботи здобувача освіти і педагога; допомагає визначити причини неефективності роботи й намітити шляхи її вдосконалення; зумовлює вибір методів навчання.

         Основними напрямами контрольно-аналітичної діяльності були:

  • проведення моніторингових досліджень, надання методичної  допомоги педагогам;
  • створення оптимальних умов для навчання і виховання дітей;
  • дотримання норм організації охорони праці та безпеки життєдіяльності, санітарних норм;
  • реалізація пріоритетних напрямів державної політики щодо розвитку освіти, основних законодавчих та  нормативних документів, державних програм в галузі освіти;
  • впровадження інноваційних технологій навчання.                                    

         Застосовано різні форми контролю: тематичний, персональний, оглядовий, оперативний, цільовий. Результати контролю відображено у відповідних наказах та обговорено на нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань, індивідуальних бесідах, консультаціях.

Адміністрацією відвідано уроки вчителів, заняття та режимні моменти педагогів дошкільного підрозділу; проведено співбесіди з педагогічним працівниками за результатами відвіданих заходів.

Відповідно до плану роботи закладу на 2023/2024 навчальний рік було здійсненні різні види контролю:

  • стан виконання навчальних програм;
  • адаптація учнів 1-го класу до навчання  у школі;
  • адаптація учнів 5-го класу до навчання в основній школі;
  • моніторинг результативності навчальної діяльності учнів за підсумками навчальних семестрів, року;
  • ведення шкільної документації (журнали, особові справи).

         За результатами тематичних та комплексних вивчень були складені довідки та надані рекомендації. Результати вивчення розглядалися на нарадах при директорові.

        Протягом навчального року вівся системний контроль  виконання навчальних програм та моніторинг ведення класних журналів. У кінці  І семестру та навчального року матеріали моніторингу узагальнювались наказами по закладу. 

        Адміністрація закладу здійснювала постійний контроль за станом виробничої та виконавчої дисципліни. Пропусків робочих днів без поважних причин та без підтверджуючих документів не було.

Висновки, пропозиції:

       Здійснювати постійний контроль за виконанням навчальних програм педагогами закладу, відповідністю навчальних компетенцій учнів вимогам державних програм (1–9 класи) та Державних стандартів початкової і базової загальної середньої освіти.

         Розробити план-циклограму внутрішньої системи оцінювання (контролю) якості освітнього процесу.

         Розробити плани-циклограми внутрішньої системи оцінювання (контролю) якості процесів функціонування: охорони праці, безпека життєдіяльності, пожежна безпека, цивільний захист, медичне обслуговування, організація харчування.

 

14. Підсумки роботи з охорони життя і здоров’я учнів, попередження травматизму серед учнів

 

         На виконання Законів України« Про дошкільну освіту», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», листа Міністерства освіти і науки України від 23.05.2017 № 1/9-288 «Щодо безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу на час літніх канікул», Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 22.03.2001 № 270 (зі змінами), Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.05.2019 № 659, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 13 червня 2019 р. за № 612/33583, листа Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», листа Міністерства освіти і науки України від 16.05.2024 № 1/8614-24 стосовно організації та проведення заходів з питань безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу на час літніх канікул та на виконання пункту 13 розділу V Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006  № 304 (зі змінами), інструктивно-методичних рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 14.02.2019 №1/11-1491 «Організація роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти»,  наказів директора закладу від 28.08.2023 № 44-ОД «Про організацію роботи закладу щодо безпеки та забезпечення рівних, належних і безпечних умов здобуття освіти та організації безпечного освітнього середовища (життєдіяльності, охорони життя і здоров’я здобувачів освіти та попередження дитячого травматизму) КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»» у 2023/2024 навчальному році», від 28.08.2023 р. № 45-ОД «Про організацію роботи з формування здорового способу життя здобувачів освіти КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»» у 2023/2024 навчальному році» та  з метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства навчальним закладом проводилась робота щодо запобігання випадкам дитячого травматизму і дотримання порядку повідомлення та обліку нещасних випадків.

         Упродовж 2023/2024 навчального року дане питання було заслухане на педагогічних радах, нарадах при директорові, на батьківських конференціях. 

         Згідно з річним планом роботи навчального закладу проводились тематичні акції, конкурси, виховні заходи, які спрямовані на профілактику дитячого травматизму та формування здорового способу життя в дітей та підлітків.

         У навчальному закладі проводиться відповідальна просвітницька робота: кожного тижня бесіди з безпеки життєдіяльності, бесіди кожного місяця «Я обираю здоровий спосіб життя», тиждень знань з безпеки життя, дорожнього руху, місячники дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!», додаткові бесіди за фактами нещасних випадків з дітьми району, області. Ця робота фіксується в класних журналах на відповідних сторінках та в щоденниках учнів, в яких роздруковані всі цикли бесід з учнями протягом року.

         Змістовним був Тиждень безпеки дорожнього руху, який щорічно проводиться в закладі два рази на рік, в рамках всеукраїнського заходу «7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху». Протягом тижня наші вихованці, батьки, педагоги та працівники стали учасниками різноманітних заходів, а саме:

- педагоги та батьки взяли участь у Круглому столі (онлайн прес-конференції) з нагоди початку проведення 7-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху;

- для батьків відбулися дистанційні семінари-практикуми «Безпека на дорозі – це життя»;

- на сайті закладу всі бажаючі змогли ознайомитися з інформацією і пам’ятками для здобувачів освіти та батьків про правила дорожнього руху;

- з учнями 1-9 класів проведено онлайн-уроки з безпеки дорожнього руху «Безпечна дорога додому», під час яких гімназисти робили стіннівки з безпеки дорожнього руху, ознайомились з правилами безпеки велосипедиста та взяли участь у гра-вікторині "Безпека руху - запорука життя і здоров'я";

- учні 5-9 класів вдосконалювали свої знання під час практичних бесід на уроках основ здоров’я з теми «Що робити на місці ДТП? Надання першої медичної допомоги» та пройшли тестування з правил безпеки дорожнього руху;

- на уроках з української мови учні стали авторами творчих письмових робіт «Я – учасник дорожнього руху: пішохід, пасажир»;

- дошкільнята долучилися до виставки дитячого малюнку «Бережись автомобіля, а під час онлайн-занять вихователі провели бесіди з дітьми  «Азбука доріг» та «Школа Світлофора»;

- всі бажаючі змогли залишити свої побажання у Е-скринці щодо покращення організації дорожнього руху біля закладу.

         За результатами проведеного Тижня безпеки дорожнього руху учасники освітнього процесу КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»» розвинули і закріпили свої знання з безпеки дорожнього руху , дізналися багато цікавого і корисного та вдосконалили навички і необхідні уміння щодо збереження свого життя і здоров’я.

         Додатковими були бесіди з попередження випадків травмування дітей засобами будь-якого транспорту, безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях, протимінної безпеки населення та дітей. Надавалися вихованцям  та їх батькам пам’ятки із правилами поводження у разі виявлення підозрілих вибухонебезпечних предметів.

         За 2023/2024 навчальний рік, як і за попередні 2017-2023 роки під час освітнього процесу у закладі не було зафіксовано жодного випадку травмування дітей.

 

15. Підсумки роботи з охорони праці та дотримання техніки безпеки

 

         Роботу колективу гімназії з охорони праці організовано згідно із Законом України «Про охорону праці», Законів України «Про дошкільну освіту», «Про освіту»,  «Про повну загальну  середню освіту», Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 №1669 та наказами директора закладу.

         Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи.

         На початок 2023/2024 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення занять у спортивній залі та спортивному майданчику,  складено акт санітарно-технічного стану гімназії.

         На засіданні педагогічної ради (протокол № 1 від 30.08.2023) затверджено річний план роботи школи на навчальний рік, де передбачено розділ «Охорона праці». Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки з блоком питань  охорони праці й безпеки життєдіяльності є в наявності. Інструкції складено згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці. У закладі є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників гімназії та відпрацьована програма вступного інструктажу.

         Для зниження впливу шкідливих факторів на життя та здоров’я працівників в кабінеті інформатики, спортивній залі передбачено проведення інструктажів. У цих приміщеннях  є інструкції та пам’ятки з техніки безпеки й охорони праці.

         Згідно наказу по гімназії  від  01.09.2023 № 23-АГ «Про організацію роботи з охорони праці у КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»» в 2023/2024 навчальному році» призначено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, наказам по гімназії від 01.09.2023 № 30-АГ «Про призначення відповідального за електрогосподарство», від 01.01.2024 № 2-АГ «Про відповідального за пожежну безпеку в КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»» у 2024 році» призначено відповідальних за електрогосподарство й пожежну безпеку в закладі.

         Організація роботи з охорони праці контролюється директором. Вона включає: постійний контроль за навчанням з охорони праці; перевірку знань педагогів відповідно до Інструкції та наказу Міністерства освіти і науки України  від 22.11.2017 №1514 у якому викладено нове Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України; контроль за організацією й періодичним проведенням занять з охорони праці з усіма категоріями працівників гімназії; за проведенням різного роду інструктажів та  розробкою й правильним оформленням інструкцій із техніки безпеки.

         Відповідно до Законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між адміністрацією школи й профспілковим комітетом підписаний Колективний договір, у якому визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками гімназії своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці. Двосторонні обов’язки в Колективному договорі прописані з урахуванням усіх положень чинного законодавства.

          Питання охорони праці обговорювалися на нарадах при директорові та на організаційно-методичних нарадах при заступниках директора з навчально-виховної роботи, виховної роботи. 

         Протягом 2023/2024 навчального року не зафіксовано жодного випадку травматизму виробничого характеру.

         Відповідно до чинного законодавства працівники закладу проходять  періодичний огляд стану здоров’я лікарями-фахівцями (раз на рік – працівники шкільного підрозділу та двічі на рік – працівники дошкільного підрозділу).

         Двічі на рік проводиться  перевірка технічного стану будівлі закладу із оформленням відповідних актів. Відповідно оформлюються записи в журналі з громадсько-адміністративного контролю з охорони праці та про виконання угоди з охорони праці між адміністрацією й профспілковим комітетом КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»».

         Адміністрацією та педагогічним колективом закладу проводиться  робота щодо виконання чинного законодавства з питань дотримання протипожежних заходів. Гімназія забезпечена засобами пожежної безпеки: в наявності 51 вогнегасники та притопожежним щитом.

         Висновки: аналізуючи стан роботи з охорони праці, можна відмітити, що в навчальному закладі протягом 2023/2024 навчального року здійснювалась належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання та праці.

         Пропозиції:

  • Усім працівникам гімназії суворо дотримуватися вимог законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 №1669, Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх закладів та організації навчально-виховного процесу, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 №63 та погоджених листом Міністерства освіти і науки України від 05.06.2001 № 1/12-1459.
  • Потребується додаткове фінансування для  проведення комплексу заходів з охорони праці:
    • ремонт обладнання на групових майданчиках та  проведення комплексу заходів з протипожежної безпеки: обладнання приміщень системами протипожежного захисту;
    • встановлення вогнетривких дверей в приміщення електрощитової;
    • забезпечення сходових кліток, коридорів та інших шляхів евакуації евакуаційним освітленням.

 

16. Аналіз фізкультурно-оздоровчої роботи та проведення спортивно-масових заходів у 2023/2024 навчальному році.

 

            Організація і зміст фізичного виховання в гімназії здійснювалися згідно Законів України «Про дошкільну освіту», «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про фізичну культуру і спорт», Національною доктриною розвитку фізичної культури і спорту в Україні, навчальною програмою з фізичної культури.

         Заняття з фізичної культури та спортивно-масової роботи у 2023/2024 навчальному році було проведено дистанційно. Основною метою організації дистанційного навчання було досягнення вмотивованого, свідомого, відповідального виконання фізичних вправ учнями.  Можливості  он-лайн  спілкування  та  індивідуальна  траєкторія навчання, що дозволяють вчителю, через тісну комунікацію з учнями, досягнути цієї мети.

         Викладацьку діяльність з фізичної культури здійснює вчитель Цепа М.М. та інструктор з фізичної культури Ткаченко Т.О. (дошкільний підрозділ). Заняття фізичною культурою з вихованцями було організовано за результатами медичного огляду відповідно до розподілу за медичними групами.

         З початком війни держава ініціювала внесення змін до всіх діючих навчальних програм. Вони спрямовані на посилення підготовки підростаючого покоління до захисту держави і протидії агресії.

         Протягом 2023/2024 н.р. робота  вчителя фізичної культури була спрямована на формуння власну психічну та соціально-психологічну сфери особистості засобами фізичного виховання, систематично займатися фізичною культурою, володіти технікою виконання фізичних вправ, усвідомлювати значення фізичної/рухової активності для підтримання стану здоров’я та задоволення у процесі фізичного виховання, підвищети знання про рухові вміння, навички та фізичні якості, які необхідні для успішної участі в захисті держави, збереження власного життя під час надзвичайних ситуацій.

     Основні завдання:

  • підвищення функціональних можливостей організму засобами фізичної культури;
  • сприяння всебічному гармонійному розвитку, відмова від шкідливих звичок, покращення розумової і фізичної працездатності;
  • формування думки про систематичні заняття фізичними вправами з урахуванням особливостей їх майбутньої професії, фізичне самовдосконалення та здоровий спосіб життя;
  • отримання учнями необхідних знань, умінь та навичок у галузі фізичної культури з метою профілактики захворювань, відновлення здоров'я та підвищення професійної працездатності;
  • оволодіння методами визначення фізичного стану та самоконтролю;
  • виховання організаторських навичок, особистої гігієни та загартовування організму;
  • уміння складати та виконувати вправи з комплексів ранкової гігієнічної гімнастики;
  • виховання патріотичних, морально-вольових і естетичних якостей;
  • удосконалення спортивної майстерності учнів, що займаються обраними видами спорту.

         Зростання рівня фізичної підготовленості учнів та учениць є провідним завданням вчителя на шляху до реалізації програми, виховання майбутніх захисників України. Тому перед початком навчального року вчитель та інструктор фізичного виховання працювали над підготовкою до навчального року. Склали та затвердили календарно-тематичне планування, розробили фізкультурно-оздоровчі заходи.

         Наприкінці кожної чверті в освітньому закладі КЗ «Солоницівській гімназії «Перлина»» проводились фізкультурно-оздоровчі масові заходи: «Олімпійський тиждень», «Всесвітній день здоров’я». Проводились фізкультурно-оздоровчі заходи в режимі уроку з фізичної культури: «Шкільний урок волонтерства», «Челендж фест», Всеукраїнський конкурс «Зі спортом зростай – по життю перемагай!», захід «Тато, мама, я – спортивна сім'я» де долучалися батьки у якості учасників, рухливі ігри, які охоплюють усіх учнів/учениць і спрямовані на закріплення і вдосконалення вивчених варіативних модулів.

         Модернізація освіти спонукає до пошуку нових освітніх і виховних технологій, до впровадження нетрадиційних форм і методів навчання та виховання такі як: Kahoot!.

         Гра Kahoot! дає учням на краще розуміння навчального матеріалу з предмета «Фізична культура».

         Фізкультурно-оздоровча діяльність учнів є важливим чинником формування їх компетентностей, підвищення мотивації до занять фізичною активністю.       

Висновки та пропозиції:

         Основною пропозицією покращення роботи з фізичного виховання залишається повне забезпечення спортивним інвентарем, як з ігрових видів спорту, так і з інших видів спорту.

17. Підсумки роботи з організації оздоровлення та відпочинку дітей

         У зв'язку з уведенням в країні воєнного стану  не було організовано роботу пришкільного оздоровчого табору відпочинку. Вихованці оздоровлюються улітку за кошти батьків.

         Пропозиції: продовжити роботу закладу за шкільною програмою  «Школа сприяння здоров’ю»; активізувати роботу щодо залучення батьків до організації оздоровлення учнів улітку 2025 року.

 

18. Підсумки роботи з цивільного захисту

 

         Підготовка учнів 1-9-х класів із питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення здійснювалась відповідно до програм предметів «Я досліджую світ» та «Основи здоров’я». Метою занять є вдосконалення та набуття учасниками освітнього процесу  практичних навичок по захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, техногенного, природного та воєнного характеру, формування і розвитку в здобувачів освіти високих морально-психологічних якостей, взаємної виручки, постійної готовності до виконання завдань цивільного захисту, визначення готовності структурних ланок цивільного захисту до дій у надзвичайних ситуаціях .

         Заклад оснащений вузлами всіх типів енергоносіїв. Всі приміщення, в яких розташовані групи та класи, знаходяться в технічно належному стані, аварійні приміщення відсутні. Згідно з нормативними документами «Про забезпечення надійності і безпечної експлуатації будівель та інженерних мереж» щорічно проводяться технічні огляди та складаються дефектні акти.

         У закладі створені і підтримуються у готовності до застосування особовий склад формувань. Проведено підготовку особового складу формувань ЦЗ за 15-годинною програмою навчання та навчання робітників школи, які не входять до складу невоєнізованих формувань ЦЗ, за 12-ти годинною програмою.

         Моніторинг стану цивільного захисту, проведення тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності свідчить про те, що головне завдання та план заходів з цивільного захисту здебільшого виконано.

         Висновки: план підготовки цивільного захисту  школи за 2023 рік виконано не в повному обсязі. В організації цивільного захисту є недоліки: гімназія  не забезпечена необхідним для тренування і проведення занять спеціальними засобами: респіраторами, протигазами, вимірювальними приладами, не має захисної споруди цивільного захисту, сховища та протирадіаційного укриття.

         Пропозиції: порушити клопотання перед засновником щодо забезпечення закладу необхідним.

 

19. Аналіз роботи шкільного сайту

         Web-сайт КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина» http://perlyna.school.org.ua/ працює з метою активного впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у практику роботи закладу, як інструмент мережевої взаємодії всіх учасників освітнього процесу.

         Сайт є одним із інструментів забезпечення управлінської, освітньої  та педагогічної діяльності гімназії та є публічним органом інформації, доступ до якої відкритий для всіх бажаючих.

         Мета роботи сайту: розвиток єдиного інформаційного освітнього простору КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина», представлення закладу Інтернет-спільноті, організація зворотного зв’язку із громадськістю засобами інтернет-комунікацій.

         Основні задачі, які є метою роботи сайту у 2023/2024 навчальному році:

  • позитивна презентація інформації про досягнення здобувачів освіти  та педагогічного колективу, про особливості гімназії, історії її розвитку;
  • систематичне інформування учасників освітнього процесу про діяльність закладу;
  • створення умов для мережевої взаємодії всіх учасників освітнього процесу: педагогів, учнів, батьків, випускників, громадських організацій та зацікавлених осіб;
  • створення умов мережевої взаємодії закладу з іншими установами;
  • стимулювання творчої активності педагогів та учнів;
  • підвищення ролі інформатизації освіти, організація навчання з використанням мережевих освітніх ресурсів;
  • сприяння створенню в регіоні єдиної інформаційної інфраструктури.

Інформаційний ресурс Сайту формується у відповідності до діяльності всіх структурних підрозділів гімназії, педагогів, учнів, батьків та зацікавлених осіб.

         Основними інформаційно-ресурсними компонентами Сайту є:

  • Інформація про заклад
  • Внутрішня систему забезпечення якості освіти
  • Публічна інформація
  • Критерії оцінювання здобувачів освіти
  • 30 стаття Закону України «Про освіту»
  • Методична робота
  • Харчування дітей
  • Сторінка практичного психолога
  • Робота дошкільного та шкільного підрозділів
  • Електронна система реєстрації до дошкільного підрозділу КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»»
  • Інформація для батьків
  • Графік прийому громадян
  • виховна робота
  • Дані про цифрову освіту
  • Робота з протидії булінгу, безпеки в інтернеті та  життєдіяльності дітей Інформація про події  та анонси.

         На сайті постійно розміщувались фотозвіти та інформація про заходи, які відбувалися в дошкільному та шкільному підрозділах.

Сайт гімназії є платформою для впровадження в освітній процес елементів дистанційного навчання.

         Висновки: роботу офіційного веб-сайту закладу визнати на належному рівні.

         Пропозиції: забезпечити безперебійне функціонування сайту навчального закладу. Тримати на контролі інформаційне наповнення сайту закладу. Контролювати змістовне наповнення розділів. Удосконалювати роботу сайту.

 

20. Підсумки фінансово-господарської діяльності, зміцнення матеріально-технічної бази

 

         Гімназія розташована у 2-поверховій будівлі, загальна кількість приміщень для класів – 9, для груп дошкільного підрозділу – 8.  Будівлю гімназії прийнято до експлуатації у 1983 році. Проте, незважаючи на великий термін експлуатації, адміністрація закладу разом з колективом та батьками учнів і вихованців постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманням її у робочому стані.

         У гімназії наявні спеціалізовані кабінети (інформатики та математики), сховище для підручників. Заклад має 64 комп’ютера та 1 мультимедійну установку. З них: 11 знаходяться у кабінеті інформатики, 3 ноутбуки та 1 комп’ютер у класах НУШ, 3 комп’ютери та 2 ноутбуки використовуються в управлінській діяльності (директор, вихователь-методист), 3 комп’ютери та 2 ноутбуки (у вчителів), 1 мультимедійна установка (кабінет математики), 1 ноутбук у медичних сестер, 4 хромбуки і 9 планшетів в цьому навчальному році було передано у користування дітям пільгових категорій для навчання, які повернено до закладу в кінці навчального року. Також закладом отримано 25 ноутбуків для покращення матеріальної баз.  Усі комп’ютери підключено до мережі Інтернет, що дозволяє оперативно обмінюватися інформацією і використовувати спільні ресурси (принтери, можливості мережі Інтернет). Оскільки навчальний процес цьогоріч відбувався у дистанційному форматі, ноутбуки використовували вчителі, які проводили уроки із закладу або знаходилися в громаді.

         Фінансово-господарська діяльність гімназії здійснюється на основі її кошторису, джерелами формування  якого є кошти місцевого бюджету. В 2023/2024 н.р. заклад фінансувався з державного бюджету за статтями заробітна плата, нарахування на заробітну плату та плата за комунальні послуги. Також виділялися кошти для проведення ремонтних робіт.

         У 2023/2024 навчальному році було виконано наступні види ремонтних робіт:

- капітальний ремонт порогів та навісів над ними;

- фарбування ігрових майданчиків.

         Матеріальну допомогу на оздоровлення отримали всі працівники гімназії.

         Завдяки злагодженості відповідальних працівників за економію енергоносіїв, заклад не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв. Планово проводиться інвентаризація майна. Зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.

         Адміністрацією гімназії та трудовим колективом приділяється достатньо уваги естетичному вигляду освітнього закладу.  Подвір’я закладу завжди прибране, доглянуте. На квітниках щороку висаджуються квіти, біляться бордюри та дерева. Обслуговуючим персоналом проводиться скошування трави на газонах, винесення та періодичне вивезення сміття з території гімназії.

Висновки: в усіх учасників освітнього процесу формується бережливе ставлення до майна гімназії. Спостерігається пряма залежність матеріальної бази закладу від спонсорських та благодійних батьківських внесків.

Пропозиції:

  • потребують матеріальної підтримки та поповнення наочними засобами кабінети, спортивна зала;
  • матеріально-технічна база гімназії потребує оновлення сучасними пристроями, устаткуванням, меблями.

 

21. Мета та основні завдання КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»» на 2024/2025 навчальний рік

 

        Колектив  закладу у 2024/2025 навчальному році продовжить  роботу за обраним вектором діяльності: «Професійна майстерність педагогів як запорука підвищення якості освіти вихованців та учнів в умовах упровадження інновацій освітнього простору Нової української школи»

            Виховна тема: «Підвищення виховного потенціалу освітнього середовища, виховання базових соціальних цінностей учасників освітнього процесу, соціальнозначущих якостей особистості, компетентності й готовності до вияву відповідальної громадянської позиції і патріотизму здобувачів освіти».

         Основними завданнями на 2024/2025 навчальний рік пропонується виділити:

  • впровадження компетентнісного підходу та інтегрованого навчання як складових змісту Нової української школи;
  • забезпечення оптимального функціонування гімназії як цілісної соціально-педагогічної системи за умов ефективної діяльності всіх підсистем закладу;
  • створення сприятливих умов для фізичного, інтелектуального, психологічного, соціального становлення особистості здобувачів освіти;
  • забезпечення умов індивідуального розвитку з урахуванням особистих досягнень вихованців, стимулювання їхньої активності, найбільш повна самореалізація в різних видах позаурочної діяльності.
  • реалізація основних положень особистісно орієнтованого підходу до навчання та виховання, основаного на людиноцентричній та дитиноцентрованій моделі освіти;
  • реалізація Концепції Нової української школи, впровадження Державного стандарту початкової освіти та Базового компоненту дошкільної освіти;
  • реалізація наступності між початковою та дошкільною ланками освіти;
  • реалізація системи внутрішнього шкільного контролю на основі управлінських рішень;
  • цілеспрямована спільна робота педагогічного колективу і кожного педагога над підвищенням рівня навчальних досягнень вихованців з усіх навчальних предметів;
  • впровадження інформаційних та комунікаційних технологій, комп’ютеризації та інформатизації освітнього процесу;
  • робота над удосконаленням занять як засобу розвитку творчої особистості педагога і здобувача освіти, самореалізації творчої особистості;
  • проведення шкільних олімпіад та більш ретельна індивідуальна підготовка учнів до участі в олімпіадах, конкурсах різного рівня, МАН;
  • робота зі здібними та обдарованими дітьми;
  • нормативне забезпечення, педагогічний аналіз та самоаналіз, контроль та корекція освітнього процесу за результатами моніторингових досліджень;
  • забезпечення ефективності управління науково-методичною роботою;
  • формування  інноваційного мислення та лідерських якостей педагогічних працівників;
  • підвищення рівня активності,  участі та професіоналізму учнів у виховних заходах ОТГ;
  • активізація роботи з питань виховання громадянської свідомості здобувачів освіти, шкільного самоврядування, формування патріотизму, поваги до державних символів України, національної ідеї;
  • робота з профілактики дитячої злочинності та правопорушень;
  • дотримання санітарно-гігієнічного режиму, здійснення медичного обслуговування вихованців;
  • створення безпечного освітнього простору, безпечних умов з охорони праці для здобувачів освіти і працівників гімназії, виховання економічної, естетичної, правової культури;
  • зміцнення матеріально-технічної бази гімназії.

            Сьогодні перед освітою постає велика відповідальність, бо ми покликані підготувати особистість, спроможну  бути активною, здатною самостійно відтворювати  власну  життєдіяльність, мати патріотичні погляди, бути справжнім патріотом рідної Батьківщини, досягти життєвого успіху, здатну відповісти на виклики ХХІ століття.

         Реалії сучасності потребують від нас формування такого освітнього середовища, у якому центром концепції буде справді дитина та педагог з інноваційним типом мислення, культури і здатності до інноваційної діяльності.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень